„Железничарите” паднаха на „Васил Левски”

Публикувана на: 20.03.2017г. 68 прегледа

„Славия” – „Локомотив” 3:1

Четвърта пролетна загуба записа отборът на „Локомотив“. В четвъртък горнооряховчани паднаха в София от „Славия“ при дебюта на новия си старши треньор Александър Димитров. Голмайстори за домакините станаха Ивайло Димитров, Сердер Сердеров и Божидар Васев, за гостите точен бе Аристоте Н’Донгала.

През първото полувреме на стадион „Васил Левски“ „белите“ диктуваха темпото на терена и имаха няколко чисти положения. Червеният картон за Муса и дузпата за домакините, отсъдени от главния рефер Тихомир Алексов, обаче предизвикаха дискусии.

Първата възможност в мача се откри за Стефан Велев, който получи пас от Сердеров, но ударът му бе отразен от Банков. Последваха нови два шанса за „белите“ след два поредни преки свободни удара, но и в двата случая Иван Минчев и Сердер Сердеров нямаха късмет.

В 22-рата минута нападателят на гостите Софиан Муса си позволи да изблъска защитник на Славия при спряна игра, а това му донесе първия жълт картон в срещата.

Отборът на Владимир Иванов бе много близо до откриване на резултат в 29-ата минута. Първо Божидар Васев бе разколебан от стража на гостите, който успя да избие негов силен удар в корнер. След центрирането Ивайло Димитров стреля с глава, но топката срещна десният страничен стълб.

В 31-вата минута при борба за топката Софиан Муса перна с ръка Петко Христов, реферът му показа втори жълт картон, оставяйки гостите с човек по-малко на терена.

Пет минути преди почивката домакините стигнаха до дузпа, след като Ивайло Димитров се строполи на земята след съвсем леко съприкосновение със Стефан Цонков. С изпълнението на наказателния удар се нагърби самият потърпевш, който не сгреши, и 1:0.

Втората част започна по-силно за гостите от Горна Оряховица, които започнаха да гледат по-сериозно към вратата на Георги Петков и дори успяха да стигнат до няколко интересни положения пред него.

Устремът на „Локомотив“ бе пречупен в 58-мата минута, когато след грешка в центъра на терена топката бе подадена към Стефан Велев, който изведе по отличен начин Сердер Сердеров по лявото крило. Руснакът пое топката и напредна, след което отправи удар по диагонала, с който увеличи преднината на тима си на 2:0.

Горнооряховчани не се предадоха и десет минути по-късно успяха да намалят резултата. Само 20 секунди след като се появи в игра Аристоте Н’Донгала Фунду реализира с глава след центриране на Влади Узунов от фал. В добавеното време на мача Божидар Васев оформи крайния резултат след силен удар от 15-ина метра.

„Играчите се стараха и целяха да дадат максимума от себе си. Червеният картон и дузпата повлияха на крайния резултат, но дори с десет човека, играчите се опитаха и играха футбол. Съдийството не ме интересува, аз си гледам нашата купичка и отбора. Ще работим много, за да изчистим грешките в играта си“, коментира старши треньорът на „Локомотив” Александър Димитров.

„Локомотив“: Банков, Желев, Цонков, Керчев, Фиданин, Ндонг, Джоман, Кифуети, Бен Отман, Фенуш, Муса

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>