"Железничарите" удариха и дубъла на "Литекс", чакат първия тим на "Лудогорец" (Разград) | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Железничарите” удариха и дубъла на „Литекс”, чакат първия тим на „Лудогорец” (Разград)

Публикувана на: 28.10.2015г. 302 прегледа

„Литекс” – „Локомотив” 1:4

Победа над втория отбор на “Литекс” в Ловеч записа горнооряховският „Локомотив”. С успеха възпитаниците на Сашо Ангелов се утвърдиха на трето място в класирането, на две точки от първото и само на една от второто. Мачът бе пълно копие на срещата с „Лудогорец 2” миналата седмица, когато „черно-белите” биха със същия резултат 4:1, но у дома. Дори започнаха с изпусната дузпа, както и срещу разградските „орли”.

Още в 8-ата минута за грубо нарушение бе изгонен вратарят на домакините Александър Конов и бе отсъдена дузпа за „Локомотив”, но Тихомир Кънев пропусна.

Голмайсторът на гостите обаче се реваншира с точно попадение в 40-ата минута за 0:1.

След почивката „локомотивци” напълно превъзхождаха противника и нападателите се отпушиха. Няколко минути след подновяването на играта Милен Желев качи на 2:0.

При една от редките си контри домакините успяха да намалят на 2:1. Но веднага след това Тихомир Кънев вкара хубав гол за 3:1. Пет – шест минути след това Мариян Иванов натресе гредата от пряк свободен удар.

В самия край на срещата Димитър Байдаков оформи крайното 4:1.

В четвъртък от 13,30 часа горнооряховчани приемат първия тим на “Лудогорец” (Разград) в осминафинален мач за Купата на страната. Победителят ще бъде излъчен в една среща. При хикс в редовното време следват продължения, а при ново равенство – и удари от единайсет метра за определяне на краен победител.

„Локомотив”: Колев, Иванов, Пенев, Фиданин, Апостолов, Мицаков (Балъков), Райнов, Желев, Байдаков, Кънев (Димитров), Трифонов (Михайлов).