Радослав Димитров спечели турнир по ускорен шах във Варна | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Радослав Димитров спечели турнир по ускорен шах във Варна

Публикувана на: 28.10.2015г. 252 прегледа

102 шахматисти взеха участие в 17-ия турнир по ускорен шах, проведен във фестивалния комплекс във Варна. Надпреварата протече в 9 кръга по швейцарската система. Победител стана международният майстор Радослав Димитров с 8 точки от 9 партии. Великотърновският шахматист постигна 7 победи и 2 ремита. За първото място Радослав получи купа, златен медал и парична премия. Международният майстор от старата столица Павел Димитров завърши с 5.5 точки (5 победи, едно реми и 3 загуби) и е 25-и в крайното класиране. Бащата на двамата шахматисти – инж. Даниел Димитров, събра 5 точки и е 38-и.