7 четения

Почнаха да падат неизвестните на зимния турнир по футбол в ДКС „Васил Левски“

Четири от участниците в елиминационната фаза на зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски” станаха ясни в сряда. В група „А” три отбора завършиха с равен брой точки – по шест, и се наложи да се прави отделно класиране от мачовете помежду им.

„Геги трейд“ пречупи с 2:1 „Продължаваме напред“, като Иван Колев откри резултата в 16-ата минута, Валентин Тодоров изравни през втората част, но в 33-тата минута Димитър Нешев донесе победата на тима си.

„Брайтън“ надигра с 5:2 „Илстрой“ и също събра 6 точки, като за победителите Тихомир Недялков записа хеттрик, по веднъж се отчетоха Станислав Петров и Красимир Стамов. За победените, поддържали интригата на терена половин час, вкараха Цветелин Ганчев и Кристиян Костадинов.

„Брайтън“, „Продължаваме напред“ и „Геги трейд“ събраха по шест точки и организаторите от Зоналния съвет на БФС във В. Търново ги подредиха според резултатите от мачовете между тях. Отборите отново изравниха точките – по три, и решителна се оказа головата разлика. „Продължаваме напред“ и „Геги трейд“ се класираха на четвъртфинали с голова разлика съответно 4:3 и 2:2, а „Брайтън“ с 2:3 остана трети. Тимът обаче има шансове също да продължи, тъй като по регламент ще се класира и един от третите отбори, който е с най-добри показатели.

В група „Б” отборът на „Амфора“ (Драганово) записа трети поред успех, като укроти с 5:2 тима на „Палавници“. С четири гола се отличи Димитър Кушев, един добави Любослав Витанов. За „Палавниците“, които останаха последни в класирането, две попадения върна Цветан Митев.

В директен мач за второто място в групата „Gang Bang“ надделя с 4:2 над „Аутсайдерите“. Димитър Цонев откри за горнооряховчани още във 2-рата минута и този резултат се запази до почивката. Марио Йовов изравни в началото на втората част, но Димитър Димитров добави два гола за 3:1. Отново Цонев вдигна на 4:1 и чак в самия край Пламен Танев върна втори гол за „Аутсайдерите“, които също отпаднаха от турнира. Червен картон инкасира Денис Гавазов от състава на победените. Отстраняването му е първото от началото на надпреварата.