„Железничарите” откъснаха „розите”, Сашо Ангелов се чуди къде да провежда тренировки

„Розова долина” – „Локомотив” 1:3

Първа победа в контролна среща записа горнооряховският „Локомотив” в сряда. „Железничарите” удариха с 3:1 тима на „Розова долина” (Казанлък) на новия стадион в Мъглиж. Гостите определено бяха по-добрият отбор и създадоха доста положения. Старши треньорът Сашо Ангелов започна срещата с почти същия състав като в първата контрола срещу „Ботев“ (Гълъбово), но без Апостолов и Димитров, които имат леки неразположения. През втората част в игра влязоха всички футболисти от резервната скамейка.

Тихомир Кънев откри резултата в 25-ата минута на срещата след извеждащо подаване на Ерик Почански. Последваха няколко пропуска на горнооряховци, а в самия край на първата част Иван Цанков от домакините с удар от дистанция затрудни вратаря на „Локомотив“, който успя да избие в корнер.

Десет минути след началото на втората част привлеченият от „Ботев” (Пловдив) нападател Димитър Алексиев удвои аванса на горнооряховчани. На 0:3 вдигна Антоний Балъков в 70-ата минута, а малко след това при удар на защитника на домакините Петко Георгиев с глава топката срещна гредата на бранената от гостите врата.

Почетният гол за „розите“ падна в 86-ата минута, след като Григор Георгиев стреля от далечно разстояние, вратарят Иван Христов спаси, но коженото кълбо попадна на крака на новопривлечения юноша Михаел Лалев и той оформи крайното 1:3.

„На този етап от подготовката и при състоянието на терените най-важното е, че имаме възможност да играем контролни срещи. Исках да играем на трева, съперникът не ни е критерий. Сега при тази вода се чудя къде да отидем. Ако някой ми каже, че е възможно да се свърши сериозна работа при тези условия, да заповяда. Нямаме контузени футболисти, което е хубаво”, коментира Сашо Ангелов.

По програма в събота „Локомотив” играе трета контролна среща, гостувайки на „Загорец” в Нова Загора.

Снимка: kazanlak.com