Спорт

„Виолетовите“ започнаха проверките с реми в Разград

„Лудогорец – 2“ – „Етър ВТ“ 1:1

С равенство 1:1 с втория отбор на „Лудогорец“ стартира проверките обновеният състав на „Етър ВТ“. На изкуствения терен в Разград великотърновци създадоха повече голови положения, имаха претенции и за две неотсъдени дузпи.

“Доволен съм от желанието и амбицията на момчетата. Не се получи всичко, което искахме, но това е едва първи мач. Резултатът не ни задоволява, защото искаме да бием във всяка среща, но трябва да си вкарваме положенията. От старанието на състезателите обаче съм доволен”, коментира старши треньорът Бончо Генчев.

Той започна срещата с Цветомир Цанков на вратата, а пред него подреди: Благовест Ангелов, Ивайло Русев, Михаил Минков, Мартин Николов, Александър Кирилов, Жюлиен Бенков, Радослав Анев, Явор Генчев, Любомир Генчев и Петър Димитров.

Още в 3-тата минута при центриране от пряк свободен удар пласираният на задна греда защитник Ивайло Русев засече топката, но я изпрати в гредата на бранената от домакините врата.

Любо Генчев изведе Петър Димитров сам срещу вратаря на разградчани в 20-ата минута, но вратарят спаси удара му. След половин час игра етърци поискаха дузпа за нарушение срещу Петър Димитров, но реферът подмина ситуацията.

След почивката Цецо Петров влезе на мястото на Русев, Николаев замени Мартин Николов, Трифонов заигра вместо Бенков, а Явор Генчев отстъпи мястото си на Радо Байчев. Именно последният центрира хубаво към Радо Анев, който от 6 – 7 метра от отлична позиция стреля над гредата.

В следващите минути Бончо Генчев пусна в игра Иван Петков, Стефан Христов, Ивайло Петков и Александър Узунов, като само Джихат Кямил пропусна мача.

В 75-ата минута домакините откриха резултата след контра, при която останаха съмнения за неотсъдена засада. Атаката последва нова спорна ситуация, при която етърци имаха претенции за дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле на „Лудогорец 2“, но докато играчите се разправяха, нападател се откъсна и вкара за 1:0.

В 81-вата минута Байчев намери от фланга Стефан Христов, който си спря топката и с техничен удар в далечния ъгъл фиксира крайното 1:1.

На 4 февруари (четвъртък) „Етър ВТ“ ще приема от 11:00 ч. в Царева ливада друг втородивизионен отбор – „Спартак“ (Плевен).