6 четения

Хандбалистките записаха резонна победа, водят в класирането

„Етър – 64” – „Панагюрище” 35:23 (19:8)

Хандбалистките на „Етър – 64” записаха втора пролетна победа и продължават да оглавяват класирането в женската „А“ хандбална група. В зала „Сава Величков” великотърновки надиграха последния в подреждането ХК „Панагюрище” с 35:23 (19:8).

В състава се завърна възстановената Деница Иванова, но поради здравословни проблеми срещата пропуснаха Соня Богданова и Петя Кръстева. Така в основния състав вместо тях започнаха Антония Симеонова и Мария Йорданова.

С оглед разликата в класите развоят бе очакван, като успех за панагюрки е, че не паднаха с по-голяма разлика. В 10-ата минута етърки водеха с 8:4, в 20-ата с 14:6, а паузата дойде при 19:8.

След почивката старши треньорът Йонка Генчева постепенно смени всички опитни състезателки и към средата на втората част в игра останаха само девойките старша възраст.

Две минути преди края „виолетовите“ водеха с 15 гола, но гостенките върнаха два и краят на срещата дойде при 35:23.

Най-резултатна в мача бе Антония Симеонова с 8 попадения, следвана от Деси Кръстева и Данислава Петрова с по 6.

Тази събота от 14,00 часа етърки гостуват на „Бъки“ в Габрово.

„Етър-64”: Десислава Николова, Мирела Павлова 4, Антония Симеонова 8, Мария Йорданова 3, Деница Иванова 1, Десислава Кръстева 6, Даниела Коцева 3 (Мартина Хараламбиева, Данислава Петрова 6, Виктория Маринова 2, Кристиана Караманлиева 2, Станислава Динева 1).