9 четения

В Царева ливада „виолетовите” изпуснаха победата срещу плевенчани

„Етър ВТ” – „Спартак” (Плевен) 2:2

Равенство 2:2 във втората си проверка записаха футболистите на „Етър ВТ”. Пред над 350 зрители на стадиона в Царева ливада „виолетовите” играха добре в нападение, но отбраната на моменти не бе достатъчно стабилна. Великотърновци откриха резултата в 15-ата минута с попадение на Петър Димитров. Нападателят получи пас от друго ново попълнение на тима Стефан Христов и отбеляза първия си гол за великотърновци.

Пет минути по-рано Димитров можеше да се разпише, след като бе изведен сам от Любо Генчев, но вратарят на втородивизионния тим Пантев спаси, а Кямил не успя да засече отбитата топка в мрежата на гостите.

Спартаковци изравниха в 18-ата минута, в която Цветомир Тодоров остана непокрит и би точно за 1:1.

Нови шансове за великотърновци се разкриха пред Любо Генчев, два удара над и до вратата на плевенчани отправи Радослав Анев. В 28-ата минута се прояви Цанков, спасил изстрел на Тодоров. До почивката съперниците си размениха по още един далечен удар, като за етърци се пробва Джихат Кямил.

През второто полувреме мачът се разви по идентичен сценарий. Отново етърци имаха инициативата през повечето време и дръпнаха в резултата, но в крайна сметка допуснаха изравняване. Най-напред Петър Димитров излезе на добра позиция, но би над гредата. В 55-ата минута влезлият като резерва Николаев проби и центрира, а в стремежа си да изчисти топката защитникът Никола Мицански си заби автогол и етърци поведоха с 2:1. Десетина минути по-късно Иван Петков пропусна да увеличи аванса на тима си, след като Любо Генчев вдигна на Трифонов, който му свали топката с глава. Последваха удари на Любо Генчев и Явор Генчев, които не промениха резултата. Петнайсет минути преди края на редовното време Долапчиев бе изпуснат при статично положение и изравни 2:2, при който резултат приключи срещата.

„Доволен съм от играта в офанзивен план, но не мога да бъда доволен от факта, че във втори пореден мач изпускаме победата. Смятам, че заслужавахме да спечелим както днес, така и в събота в Разград срещу втория отбор на „Лудогорец”. Непростимо е при статично положение да не си пазиш човека и да го оставиш да стреля”, коментира старши треньорът на великотърновци Бончо Генчев.

„Етър ВТ”: Цанков, Кирилов, Русев, Минков, Николов (Николаев), Бенков (46 Явор Генчев), Анев, Кямил (62 Трифонов), Христов (62 Иван Петков), Любо Генчев, Димитров (62 Байчев).