Новини

Стоматолози от цялата страна се събраха във Велико Търново, за да изберат зъболекар на годината

НАД 100 ЗЪБОЛЕКАРИ ПРИСТИГНАХА В СЪБОТА В СТАРАТА СТОЛИЦА ЗА ВРЪЧВАНЕТО НА НАГРАДАТА „СПЕЦИАЛИСТ ПО ДЕНТАЛНА МЕДИЦИНА”. Призът се дава всяка година в навечерието на Световния ден на стоматолозите, когато се почита св. Аполония. Гилдията избра тазгодишният носител на наградата да е д-р Елена Василева от Девин. Д-р Коста Петров и д-р Хрисима Начева от Плевен също бяха поощрени за отдадената си работа.

На форума зъболекарите обсъдиха наболели проблеми в сферата на стоматологията. Един от тях е, че Здравната каса не поема закупуването на сваляеми протези. Друг сериозен казус е липсата на собствен избор на денталните лекари в кое сдружение на специалистите да членуват. Зъболекарите бяха единодушни още, че е необходимо в съзнанието на българите да се засели трайно думата „профилактика“, за да бъде подобрено стоматологичното здраве на населението.

Галина ГЕОРГИЕВА

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *