Стоматолози от цялата страна се събраха във Велико Търново, за да изберат зъболекар на годината
НАД 100 ЗЪБОЛЕКАРИ ПРИСТИГНАХА В СЪБОТА В СТАРАТА СТОЛИЦА ЗА ВРЪЧВАНЕТО НА НАГРАДАТА „СПЕЦИАЛИСТ ПО ДЕНТАЛНА МЕДИЦИНА”. Призът се дава всяка година в навечерието на Световния ден на стоматолозите, когато се почита св. Аполония. Гилдията избра тазгодишният носител на наградата да е д-р Елена Василева от Девин. Д-р Коста Петров и д-р Хрисима Начева от Плевен също бяха поощрени за отдадената си работа.
На форума зъболекарите обсъдиха наболели проблеми в сферата на стоматологията. Един от тях е, че Здравната каса не поема закупуването на сваляеми протези. Друг сериозен казус е липсата на собствен избор на денталните лекари в кое сдружение на специалистите да членуват. Зъболекарите бяха единодушни още, че е необходимо в съзнанието на българите да се засели трайно думата „профилактика“, за да бъде подобрено стоматологичното здраве на населението.
Галина ГЕОРГИЕВА