Спорт

Трето поред реми на „виолетовите” с втородивизионен тим

„Ботев“ – „Етър ВТ“ 0:0

 

Трето равенство с отбор от „Б група” записаха футболистите на „Етър ВТ“ в контролна среща. В събота „виолетовите” гостуваха на „Ботев” (Гълъбово) на стадиона в село Ягода и мачът приключи без гол – 0:0. Преди това великотърновци завършиха 1:1 с „Лудогорец – 2“ в Разград и 2:2 със „Спартак“ (Плевен) в Царева ливада.

В село Ягода етърци създадоха две голови възможности до 6-ата минута. След центриране на Мартин Николов отляво Петър Димитров засече топката, но тя мина до гредата. Любо Генчев пък проби през центъра и стреля, но над вратата на домакините.

Териториалният превес на гостите донесе няколко корнера, но при една от контрите си ботевци удариха гредата. Ивелин Илиев шутира от границата на наказателното поле, а топката срещна страничния стълб. До почивката Петър Димитров излезе сам срещу вратаря на ботевци, но стреля в аут, а после Стефан Христов намери Любо Генчев, който също не успя да вкара.

След почивката игровият превес на „виолетовите“ продължи и Стефан Христов стреля на сантиметри от гредата. В 53-тата минута Петър Димитров шутира, вратарят на домакините отби и топката попадна у Джихат Кямил, който би право в тялото му. В 74-тата минута Иван Тилев отправи удар извън наказателното поле, вратарят на великотърновци изтърва топката, но Любомир Александров не успя да вкара, след като стражът изби удара му. Шест минути по-късно домакините за втори път в мача разтърсиха греда. Никола Грозданов центрира отдясно към Стелиян Евтимов, чийто шут прати топката в напречната греда на “Етър ВТ”. В оставащото време нов удар на Петър Димитров от отлична позиция мина над напречната греда на ботевци, а в края етърци изпълниха няколко последователни ъглови удара, но гол така и не падна.

„Като цяло съм доволен от представянето на отбора, но съжалявам за пропуснатата победа. Ние бяхме водещият състав на терена, диктувахме начина на игра. Очаквам още от нашите футболисти, най-вече в средата на терена, при затварянето на противника и преливането от защита в нападение и обратно. Допуснахме някои грешки, които трябва да изчистим, защото от три удара в цялата среща домакините на два пъти улучиха греди и можеха да ни победят. Важното е обаче, че отборът има облик и перспектива за работа“, коментира старши треньорът Бончо Генчев.

„Етър ВТ“: Цанков, Русев, Минков, Скерлев, Кирилов, М. Николов, Кямил, Бенков, Л. Генчев, П. Димитров, Ст. Христов (Бл. Ангелов, Илко Трифонов, Я. Генчев, Н. Николаев, Р. Байчев и Иван Петков).

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *