8 четения

„Виолетовите” с първа победа в контролите, Николаев и Петков вкараха головете

„Етър ВТ” – „Вихър” (Славяново) 2:1

Срещата на изкуствения терен в Царева ливада започна с едноминутно мълчание в памет на председателя на Зоналния съвет на БФС Трифон Иванов. Великотърновските футболисти и съдийската бригада в състав Станислав Ставров, Илиян Капарашев и Ивайло Атанасов носеха и траурни ленти. Старши треньорът Бончо Генчев започна със състав, в който личаха имената на играчи, които до момента по-рядко попадаха в стартовия лист. Срещата тръгна перфектно за символичните домакини. Още във 2-рата минута Любо Генчев подаде на Явор Генчев, той продължи пътя на топката към Иван Петков. Таранът на „виолетовите” намери вдясно Николай Николаев и последният откри резултата – 1:0.

Гостите от Славяново отвърнаха на удара почти веднага, като в 10-ата минута отбраната изпусна Костадин Генков, който навлезе отляво и с плътен изстрел изравни 1:1.

Последваха минути на поделено надмощие, като се запомниха шут на Явор Генчев до вратата на „Вихър” и добра намеса на Ивайло Петков, отразил удар на Генков.

Етърци изиграха много силни последни петнайсет минути на първата част. Първо Байчев би силно от въздуха, после Любо Генчев навърза пазачите си и намери Николаев, който от два метра пропусна да вкара. Шанс се откри пред Трифонов, но ударът му с глава прати топката над вратата. В 40-ата минута Любо Генчев центрира от корнер, Цецо Петров стреля и принуди бранител да чисти топката с глава от голлинията. Последва нов ъглов удар, след който Байчев с далечен удар разтърси напречната греда.

След почивката надмощието на „виолетовите” продължи, но голове не падаха до 73-тата минута. В игра влязоха още Скерлев, Минков, Кирилов и Ст. Христов. Няколко добри разигравания пред вратата на гостите не стигнаха до завършващ удар. В 62-рата минута след шут на Стефан Христов топката мина по цялата голлиния, но не влезе в мрежата.

Единайсет минути по-късно избита от вратаря на „Вихър“ топка бе овладяна от Иван Петков, който я довкара за 2:1. Друг удар на Петков след подаване на Сашо Кирилов бе блокиран от бранител.

Малко преди последния съдийски сигнал Любо Генчев нанесе хубав удар с левия крак, но вратарят на гостите спаси.

„Етър ВТ”: Ивайло Петков, Йорданов, Петров, Трифонов, М. Николов, Я. Генчев, Кямил, Л. Генчев, Николаев, Иван Петков, Байчев (Скерлев), Минков, Кирилов и Ст. Христов.