Спорт

Радослав Димитров влиза в битката за медалите в шахматния шампионат

На трето място в полуфиналния турнир по шахмат за мъже, проведен в Пловдив, се класира Радослав Димитров. Пресявката бе за определяне на финалистите на 80-ото индивидуално държавно първенство, което ще се проведе през април в Плевен. 42-ма шахматисти се включиха в надпреварата в Града на тепетата, от които двама гросмайстори и трима международни майстори. Радослав Димитров беше поставен под номер едно при мъжете заради най-високия си Ело коефициент – 2498 точки.

Международният майстор от старата столица завърши полуфинала с 6.5 от 9 възможни точки. Същия актив събраха още трима състезатели, които заемат местата от второ до шесто. По-малкият от братя Димитрови победи Любомир Иванов, Христиан Колев, Атанас Колев, Дарио Дерешки и гросмайстор Милко Попчев. В останалите партии направи реми с мм Ивайло Енчев, Диан Димов и гм Владимир Петков и загуби от Даян Нинов. Победител в полуфинала е гросмайстор Владимир Петков със 7.5 т., втори е мм Ив. Енчев с 6.5 т., трети – мм Радослав Димитров. И тримата добиха право да спорят за медалите след малко повече от месец.