Лидерът в „Б” група пречупи „виолетовите“, Петър Димитров заби две попадения в Русе

„Дунав” – „Етър ВТ” 3:2

„Етър ВТ” приключи проверките със загуба с 3:2 от лидера в класирането на „Б” група – „Дунав”. Срещата се игра пред близо 600 зрители на градския стадион в Русе, като преди нея домакините представиха официално отбора си за пролетния полусезон. С минута мълчание и ръкопляскания бе почетена паметта на Трифон Иванов.

Етърци започнаха агресивно и в 18-ата минута поведоха с 0:1 с хубав удар на Петър Димитров от границата на наказателното поле.

Малко след това Димитров намери Стефан Христов, който подаде на Любо Генчев, но защитник от два метра успя да избие. Играта се поизнерви и след няколко по-твърди единоборства на домакините бяха извършени две принудителни смени в състава на гостите. В 35-ата минута напусна вратарят Цанков, който бе изнесен на носилка със съмнения за скъсани мускулни влакна. Сменен бе принудително и Скерлев, а Михаил Милчев от домакините за груб фаул получи червен картон и на негово място влезе Йордан Димитров.

„Виолетовите“ продължиха да нападат, Петър Димитров комбинира с Любо Генчев, а акцията завърши Явор Генчев, чийто удар мина на метър от гредата. В последните секунди на полувремето русенци изравниха, като Георги Чакъров бе най-съобразителен при центриране в полето на великотърновския тим и прати топката с глава в десния ъгъл за 1:1

Още в началото на втората част Ивайло Петков събори изпреварилия го Чакъров и последва дузпа, от която Диян Димов изведе домакините напред. В 59-ата минута Ивайло Раденцов завъртя от пряк свободен удар топката в десния ъгъл на противниковата врата и направи 3:1.

В самия край на мача Николаев центрира отлично и Петър Димитров с глава от повече от десет метра оформи крайното 3:2.

„Добра контрола, от която ще си извадим необходимите поуки. През първото полувреме играхме правилно и можехме да решим мача в наша полза. Футболът обаче е игра на голове. Трите принудителни смени в рамките на десетина минути поразстроиха играта ни и домакините успяха да направят пълен обрат”, коментира старши треньорът на великотърновци Бончо Генчев.

„Етър ВТ”: Цанков (35 Ив. Петков), Скерлев (38 Ангелов), Русев, Минков, М. Николов, Ст. Христов (60 Николаев), Анев, Бенков (46 Кямил), Л. Генчев, Яв. Генчев (64 Иван Петков), П. Димитров.