Излъчиха общинските шампиони в ученическите игри по баскетбол
Момчетата 5 – 7 клас на ОУ „Бачо Киро“ спечелиха общинския етап от ученическите игри по баскетбол във В. Търново. Воденият от Марияна Делиева отбор нямаше проблеми и спечели убедително срещу втория в класирането ОУ „П. Р. Славейков“ и третия СОУ „Вела Благоева“.
При средношколците 11 – 12 клас много интересен бе сблъсъкът между първенеца ПМГ „В. Друмев“ и втория в крайното подреждане – състава на АК „Аркус“. И в двата тима играят възпитаници на БК „Етър 49“, които се постараха да покажат най-доброто от себе си. В крайна сметка природо-математиците на Камелия Каваленкова спечелиха със 72:68 и вдигнаха купата. Трети е отборът на Езикова гимназия „Проф. А. Златаров“.
При девойките в тази възраст в спор за първото място се срещнаха СОУ „Ем. Станев“ и Езикова гимназия. Победа с 33:18 постигна тимът на Езикова гимназия, воден от Венцислава Петрова.