МКБ „Царевец Етър 93“ взе купа „Освободители“

Индивидуални призове получиха Александър Александров и Александър Златов

Над 70 млади борци от В. Търново, Сливен, Стара Загора, Раднево, Нова Загора, Севлиево, Глоджево, Търговище, Златарица, Елена и Пловдив се включиха в 35-ото юбилейно издание на турнира по борба „Освободители“. Надпреварата, организирана от МКБ „Царевец Етър 93“, се проведе в обновената зала по борба в южната част на спортен комплекс „Ивайло“ в три възрастови групи. Петко Павлов, директор на ОП „Спортни имоти и прояви“, приветства младите борци и техните треньори от името на кмета Даниел Панов и пожела на всеки от талантите поне веднъж да чуе националния химн на върха на почетната стълбичка на голямо състезание.

Домакините се представиха със 17 състезатели, които спечелиха три златни, осем сребърни и пет бронзови медала. Това им донесе първо място в отборното подреждане и купа „Освободители“, получена от младия треньор Станислав Денчев.

При децата в категория до 47 килограма победител стана Александър Александров от клуба домакин, с бронз се окичи Мартин Господинов от друг великотърновски клуб – „Илия Павлов“. Александров получи наградата и за най-техничен състезател. В другите четири категории представителите на В. Търново играха финали, но ги загубиха. До 35 кг Марин Маринов от „Етър Виктори 2011“ е втори, след като последната му схватка с борец от Севлиево бе прекъсната, тъй като получи травма.

Петър Петков от МКБ „Царевец Етър 93“ също трябваше да се задоволи със сребро до 38 кг, губейки финала от съперник от Стара Загора. Втори до 42 кг е съотборникът му Георги Георгиев, който също падна от заралия в схватката за златото. Сребърен медал взе и Атанас Денчев от МКБ „Царевец Етър 93“, победен на финала до 59 кг от Жулиен Иванов от Сливен. Трети тук е Виктор Караколев от „Илия Павлов“.

При кадетите шампион до 42 кг стана Станислав Атанасов – Каручката от най-новия клуб от В. Търново – „Радослав Великов – Михаил Ганев“. Възпитаникът на Лако Лаков пречупи във финалната среща Денис Ариф от Глоджево, бронзът остана за Симеон Велчев от МКБ „Царевец Етър 93“.

В тази възраст подготвяният от Илия Чучулски – Марио Дянков, който преди седмица стана национален шампион, затвърди класата си и е първи в плюс 100 кг. Съотборниците му в МКБ „Царевец Етър 93“Денис Даскалов и Драгослав Цветков са трети в категориите си съответно до 76 и до 85 кг.

При кадетките сребро за МКБ „Царевец Етър 93“ донесе Марияна Маринчова, която бе спряна от старозагорка.

При юношите великотърновци обраха повечето отличия.

До 60 килограма финалът бе спечелен от Александър Златов от клуб „Илия Павлов“, надделял над Валентин Дончев от за МКБ „Царевец Етър 93“. Златов бе отличен и като най-резултатен състезател.

Съотборниците на Дончев – Калин Димитров и Венелин Митков, са втори и трети в категория до 50 кг.

При 84-килограмовите на върха на почетната стълбичка стъпи Ивайло Нанчев от клуб „Илия Павлов“, бронзови са Кирил Кирилов от МКБ „Царевец Етър 93“ и Анатоли Христов от Елена.

При най-тежките борци, категория 120 кг, на първите две места се подредиха съотборниците в МКБ „Царевец Етър 93“ – Милен Дишлев и Калоян Петров, трети е Калоян Захариев от Елена. Сребро за клуба домакин донесе Цветелин Георгиев до 96 кг, изпуснал първата позиция в схватката с пловдивчанина Константин Димитров.