2 четения

Станчев и Димитров вкараха за ресенци

ФК „Ресен 2012” – „Земеделец Елит” 2:1

В 19-ата минута Мариян Генов изпълни ъглов удар, отбраната на гостите от Козловец отби топката, която се върна при бившия капитан на „Етър 1924”. Последва ново центриране и Светльо Станчев с глава откри резултата – 1:0 за ресенци. Натискът на домакините продължи и в 27-ата минута Илиян Димитров бе изведен сам срещу вратаря на съперника. Последва техничен удар – и 2:0. Нов шанс да се разпише се разкри пред Димитров в 39-ата минута, когато бе свален в пеналта на „земеделците” и сам се нагърби да бие отсъдената дузпа, но не улучи вратата. В края на полувремето гостите, които играха открит футбол, върнаха едно попадение и интригата се запази за втората част. След почивката атаки имаше и към двете врати, но повече голове не паднаха. В събота ресенци ще посрещнат тима на ФК „Д. Оряховица”.