4 четения

Тунизиец издъни горнооряховчани в Мездра

“Локомотив 2012” – “Локомотив” (Г. Оряховица) 1:1

Без победител завърши „железничарското“ дерби от ХХ кръг на „Б” група между “Локомотив 2012” (Мездра) и “Локомотив” (Горна Оряховица). Сред зрителите на двубоя беше кметът на община Горна Оряховица Добромир Добрев, който изгледа мача от официалната ложа в компанията на бившия главен секретар на МВР Светлозар Лазаров.

Срещата завърши 1:1, което коства нови две точки на водения от Сашо Ангелов тим по пътя към елита. След загубата в първия пролетен кръг в Мездра и равенството в Панагюрище горноаряховчани са вече на минус пет точки в рамките само на три кръга. Локомотивци не се възползваха по най-добрия начин и от поражението на втория ОФК „Поморие” на терена на лидера „Дунав” в Русе, за да се изравнят по точки на второто място. Добрата новина за тях е, че „Оборище” и „Созопол” паднаха при гостуванията си и изостанаха още от третата позиция.

В Мездра домакините откриха резултата в 23-тата минута чрез Влади Златинов, който завърши добра комбинация, започната от Майкъл Тевия и преминала през Любоя Арсен.

Само пет минути по-късно Милен Желев центрира и Иван Пенев от въздуха със странична ножица вкара за 1:1. През първата част удар на Колибали бе избит пред голлинията от защитник на локомитивци, а шут на Арсен отдалеч бе спасен от вратаря на горнооряховчани.

На свой ред те създадоха две добри възможности за отбелязване на гол чрез Симеон Мечев и Желев.

След почивката липсваха реални опасности и пред двете врати. Двубоят ще се запомни с издънката на дабютиралия за гостите тунизиец Аймен Сюда. Той влезе като резерва в 63-тата минута, но престоя на терена само 180 секунди, показвайки, че няма никаква представа от правилата на играта. Сюда първо си махна корите и бе изпратен зад страничната линия от рефера Владимир Вълов, за да си ги сложи пак, но влезе без разрешение в игра и получи жълт картон. Минута по-късно пък бе изгонен след второ официално предупреждение заради разкарване на топката.

“Локомотив”: Колев, Харизанов, Пенев, Иванов, Почански (50 Трифонов), Михайлов, Апостолов, Мечев (82 Кънев), Желев (63 Суда), Фиданин, Алексиев.