martineli

martineli

Мехмед Мустафов и Пламен Нотев с по три гола в Лясковец

“Левски” (Ляск.) – ФК “Чумерна” 2:6

С гол на Мехмед Мустафов в 9-ата минута еленчани поведоха в резултата в Лясковец. Младият нападател открадна неубедително върната към вратаря на лясковчани топка и би край него за 0:1. Второто полувреме също тръгна по ноти за гостите. Пашев изведе Пламен Нотев на стрелкова позиция и той стреля в далечния ъгъл за 0:2. Почти веднага обаче домакините се върнаха в мача. В 49-ата минута Любчо Василев стреля от десетина метра за 0:2.

Изведен от дълбочина, Мехмед Мустафов надбяга пазачите си и вдигна на 1:3. Четвъртия гол за “Чумерна” вкара Нотев след пас на Антон Симеонов. Центриране отляво позволи на домакините да намалят на 2:4 в 71-вата минута.

До края на двубоя обаче Мустафов и Нотев се разписаха по още веднъж, като всеки от тях в крайна сметка прибави в личния си актив по три попадения. Мустафов отново надбяга защитниците на “Левски”, а Нотев шутира от около 25 метра, топката топна пред вратаря на лясковчани и го излъга за 2:6.