10 четения

“Локомотивът” продължава да няма тяга, Сашо Ангелов чака ръководството да реши остава ли старши треньор

„Локомотив” – „Добруджа” 1:1

Горнооряховският „Локомотив” за втора поредна година не успява да потегли мощно в пролетния полусезон и отново е напът да се раздели с мечтата завръщане в “А” група. Както преди 12 месеца, така и сега, “железничарите” правят грешен след грешен ход и губят ценни точки. В събота воденият от Сашо Ангелов тим не успя да победи на свой терен предпоследния “Добруджа”, а наставникът отново не започна с двама от най-успешните си играчи през есента – Тишо Кънев и Красен Трифонов. В същото време лидерът “Дунав” (Русе) би в Гълъбово с 0:1, преследвачът му ОФК “Поморие” спечели на свой терен срещу “Пирин” (Разлог) с 5:2 и разликата от първото място стана девет точки, а от второто – четири. Напрежението в клуба през последните седмици, което ескалира през миналата, явно повлия и върху феновете, защото официалната ложа бе полупразна, малко бе и публиката.

За капак публиката бе разочарована още от началните минути на срещата, когато домакините направиха груби грешки в защита. Първо, Йордан Апостолов не успя да овладее добре топката, тя попадна в Казаков, който пропусна да вкара. Това, което не направиха добричлии, го сториха локомотивци. В 8-ата минута Кристиян Димитров центрира отляво и Мариян Иванов си отбеляза автогол, който бе записан в актива на Християн Казаков за 0:1.

lokomotivГорнооряховчани живнаха в следващите минути и в 16-ата Симеон Мечев пропусна да изравни. В средата на полувремето Сашо Ангелов пусна в игра голмайстора си от есента Тихомир Кънев, вадейки дефанзивния Иво Михайлов. Равенството дойде в 28-ата минута, когато центриране на Апостолов от пряк свободен удар бе засечено от бранителя Иван Пенев за 1:1. Точно след половин час игра Кънев нацели напречната греда и при този резултат дойде почивката. Веднага след нея Желев стреля в левия страничен стълб, а малко след това Апостолов с добавка би до дясната греда и това бе всичко от горнооряховчани, въпреки направените смени. Добричкият тим пък заложи на открита игра и имаше шансове да си тръгне дори с трите точки.

„Ако гледаме резултата, явно случилото се в клуба се е отразило на играчите. Но аз не мисля, че е така. Не всички състезатели играха върхово и резултатът го показва. Не мисля, че е отсъствало желанието за игра. Но ако у двама или трима смятате, че е нямало, то те тогава не са за моя стил. Кънев и Трифонов не попаднаха като титуляри, защото в „Б” група четирима под 23 години трябва да започнат и това е най-оптималният ни вариант.

Мисля, че с този резултат се простихме с „А” група. Обмислям да поискам вот на доверие от футболистите, а дали ще остана старши треньор, ръководството ще прецени!”, коментира Сашо Ангелов.

„Локомотив”: Колев, Харизанов, Пенев, Мар. Иванов, Михайлов (27 Кънев), Фиданин, Мечев (76 Байдаков), Желев, Апостолов, Почански (45 Трифонов).