Оспорван мач в Стражица, домакините вкараха положенията си

“Левски 1986” – ФК “Ресен 2012” 2:0

С попадения на Людмил Петров и Александър Цонев футболистите на “Левски 1986” (Стражица) записаха победа на ФК “Ресен 2012” с 2:0. Срещата се игра на труден терен, като гостите бяха без вратарите си, и затова по едно полувреме в рамката си разделиха Любослав Димитров и Илхан Дамазов. Първата част бе равностойна, с малко възможности пред двете врати. В 35-ата минута Людмил Петров получи пас, навлезе отстрани и откри резултата в полза на домакините.

След почивката ресенци играха по-нападателно, но нямаха шанс със завършващия удар. Вратарят на стражичани Ивелин Пройнов спаси удари на Мариян Генов и Светослав Станчев, а от фал Любослав Димитров би до гредата. Грешка в средата на терена пък позволи на домакините да контраатакуват опасно и в 82-рата минута Александър Цонев покачи на 2:0.