Димитър Динев с два гола за първа пролетна победа на виолетовите надежди

„Етър ВТ” – „Спартак” 3:0

С победа с 3:0 стартираха участието си в пролетния дял от първенството на юношеската група до 15 години младите великотърновски футболисти. На стадион в Самоводене възпитаниците на треньора Марин Стефанов наложиха превес над гостите от Плевен и след 2 – 3 пропуска откриха резултата. В 23-тата минута Бранислав Ботев изпълни пряк свободен удар вляво от вратата на „Спартак”, намери Димитър Динев и той с крак отклони топката в мрежата за 1:0. В 43-тата минута Стоил Стефанов даде извеждащо подаване на Кольо Станев, който бе спрян в пеналта на плевенчани с нарушение. Потърпевшият изпълни точно отсъдения наказателен удар и вдигна на 2:0. Въпреки дъжда и тежкия терен младите етърци продължиха настойчиво да развиват успеха си и в 64-тата минута стигнаха до трети гол. Тандемът Бранислав Ботев – Димитър Динев отново проработи, като първият центрира, а вторият вкара за окончателното 3:0.

Прекият съперник на „виолетовите” за първото място „Литекс” (Ловеч) записа служебен успех с 0:3 срещу отказалия се от участие ДФК „Видин”, а „Ботев” (Враца) падна от „Бдин” (Видин) с 0:1.

В класирането водят „Етър ВТ” и „Литекс” с по 23 точки, прекият им сблъсък е на 31 март в Ловеч.

„Етър ВТ”: Стефан Петров (Георги Недков), Алекс Паунчев (Ерай Алков), Валери Стоянов, Стоил Стефанов, Кристиян Радойчев, Даниел Кънчев (Александър Божуранов), Димитър Динев, Филип Георгиев (Христо Анев), Кольо Станев, Бранислав Ботев, Анджело Анджело Глузов (Светослав Козарев).