Хеттрик на Илиян Димитров за успех на ресенци в дербито

ФК „Ресен 2012” – „Янтра” 3:0

С класическото 3:0 приключи дербито между третия и първия от есенния полусезон в Елитната областна група. Гостите от Полски Тръмбеш имаха кадрови проблеми, които в крайна сметка повлияха върху представянето им. Домакините от Ресен нанесоха своя удар в края на първото полувреме. В 40-ата минута Илиян Димитров стреля остро от пряк свободен удар, топката мина през ръцете на вратаря на „Янтра” – и 1:0. 180 секунди по-късно Димитров бе най-съобразителен в разбъркване и покачи на 2:0.

След почивката ресенци отстъпиха инициативата на гостите, обаче не допуснаха сериозни опасности пред вратата си, а напред търсеха възможности за контри. При една от тях Илиян Димитров се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада и сложи окончателно точка на спора – 3:0.