Великотърновки сътвориха обрат в последните минути

„Болярки” – „Севлиево лейдис” 3:2

Невероятен обрат сътвориха футболистките на „Болярки” срещу „Севлиево лейдис”, обръщайки от 0:2 до 3:2 резултата само за няколко минути.

На стадион „Ивайло” великотърновки държаха инициативата през цялата среща, но атаките им приключваха до границата на наказателното поле на гостенките, които бяха подкрепяни бурно от агитка.

В 20-ата минута след ъглов удар домакините не успяха да изчистят топката и Елена Луканова с глава вкара за 0:1. Дванайсет минути по-късно Велизара Владимирова навлезе отдясно и стреля, но ударът й бе блокиран. Малко след това при центриране отдясно пък Даяна Георгиева с глава би в аут.

61-вата минута на срещата донесе нов студен душ за „Болярки”. От пряк свободен удар бившата им съотборничка Моника Симеонова прехвърли вратарката Ана Николова – и 0:2. Началото на обрата постави Тодорка Златкова в 86-ата минута, когато след пробив на Лора Петрова би от 16 метра под плонжа на вратарката на севлиевки за 1:2. Буквално след подновяването на играта Даяна Георгиева бе изведена на позиция и с техничен удар вкара за 2:2.

В 90-ата минута вратарката на гостенките събори в пеналта Найме Джикелова, което й донесе втори жълт и съответно червен картон. Отсъденият наказателен удар бе реализиран от Лора Петрова за 3:2. След мача тимът на „Болярки” се снима с нови анцузи, подарени от Иван и Йордан Пъргавелови, собственици на склад за зеленчуци в Елена.

Докато домакините ликуваха, страстите сред гостенките се развихриха. На входа на тунела Найме Джикелова бе застигната и ритната от Йоана Русева, което предизвика меле между състезателките от двата тима.

„Болярки”: Ана Николова, Полина Таймо, Тодорка Тодорова, Лора Петрова, Даяна Георгиева, Велизара Владимирова, Недрет Заструг, Тодорка Йорданова, Румяна Новакова, Габриела Иванова, Милена Андреева (Радостина Рашева, Симона Стоянова, Мирела Моева, Дженифър Радкова, Найме Джикелова).