Гол и червен картон за Милен Савов в Лясковец

„Левски” (Ляск.) – „Земеделец” 1:0

Оспорван мач, в който не липсваха голови възможности, изиграха съперниците в Лясковец. Петър Димитров пропусна да открие резултата в полза на домакините, като в 15-ата минута би слабо от изгодна позиция. За гостите от Козловец шансове се разкриха пред Росен Петков, Пейчо Панев и Благовест Ботев, но вратаря Васил Боев си бе на мястото и се намеси сигурно.

През второто полувреме лясковчани натиснаха, но при контра можеха да инкасират гол, ако Ботев не бе бил в аут, останал очи в очи с Боев. Добра проява имаше и вратарят на „Земеделец” Илиян Илиев, който отрази хубав удар на Милен Савов. Стражът капитулира в 84-тата минута, в която Савов реализира наказателен удар за 1:0. Драматични бяха последните минути. В 89-ата Савов получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки лясковчани в намален състав. В добавеното време в наказателното поле на домакините завря, но вратарят им Боев се справи.