2 четения

Еленчани не успяха да спрат тима от Алеково

„Лато” – „Чумерна” 2:1

На обновения стадион в Златарица посрещна тима от Алеково отборът на „Чумерна”. През есента еленчани играха само на чужд терен, тъй като стадионът им бе в ремонт. Сега им предстоят само домакинства, но теренът в Елена не е готов и ще ги играят в Златарица.

Първото им „домакинство” обаче не завърши добре. Капитанът на „Лато” Детелин Ченешков, който игра на обезболяваща инжекция, се представи много силно. Негово центриране в 28-ата минута бе засечено с глава от Пламен Николов за 0:1. Еленчани изравниха в 61-вата минута с попадение на голмайстора си Пламен Нотев. Крайният изход бе на кантар до 83-тата минута, когато нов пробив на Ченешков завърши с центриране към Георги Георгиев, който след разминаване на вратаря на „Чумерна” с топката я насочи в мрежата за 2:1. Успехът на „Лато” и загубата в събота на „Янтра” (П. Тръмбеш) изравни двата отбора по точки (по 24 т.) на върха в класирането. Трети, само на две точки след тях, е ФК „Ресен 2012”, което предполага интересна пролетна битка.