Александър Томаш дебютира с равенство в Русе

„Дунав“ – „Локомотив“ 0:0

Без победител приключи дербито от 22-рия кръг на „Б“ група. Двубоят между водача в класирането и третия се игра пред повече от 4000 зрители на градския стадион в Русе.

Първият шанс за домакините се разкри още в 3-тата минута, когато Георги Чакъров бе изведен сам срещу вратаря на горнооряховчани и стреля веднага, но Пламен Колев спаси. Малко по-късно и Юлиан Ненов опита късмета си от пряк свободен удар от повече от 25 метра, но топката мина вдясно от горнооряховската врата.

Отново Ненов имаше шанс да открие резултата в 29-ата минута, след като се пребори за топката в наказателното поле на гостите, но ударът му бе спасен. Изстрел на Антон Огнянов също бе отразен малко по-късно.

Постепенно играта се поизравни и „железничарите“ също имаха шансове. Йордан Апостолов стреля след разбъркване в дунавското поле и топката буквално „облиза“ отвън дясната греда на русенската врата. Два пропуска направи Митко Алексиев. До края на първата част обаче резултатът остана непроменен. Второто полувреме започна с атаки на дунавци, но гостите създадоха първо положение след почивката, като Симеон Мечев уцели лявата греда.

Сериозно представление изнесоха през втората част феновете на домакините. „Влакова композиция“ се появи на една от трибуните на градския стадион. На вагона бе изписано „ULTRAS DUNAV”, а от прозорците му се появиха фенове с факли. Локомотивът обаче бе спрян от знак, предупреждаващ, че му предстои да падне в реката. Оттам тръгна лодка, която „понесе“ част от феновете по пътя към „А“ група“. Последваха нови пироефекти и секторът на дунавската агитка бе обвит в гъст син дим.

Междувременно на терена вратарят на горнооряховския тим Пламен Колев спаси опасен удар, дело този път на Михаил Милчев. В 89-ата минута пък попадение на Мартин Ковачев на бе зачетено заради засада. Така срещата приключи без гол, а двата отбора си разделиха по една точка. Равенство 0:0 записа и вторият в класирането ОФК „Поморие“ като гост на „Верея“ в Стара Загора. Така първите три отбора запазиха местата си в подреждането и разликата в точките. Лидер е „Дунав“ с 49 т. пред ОФК „Поморие“ с 44 т. и „Локомотив“ с 40 т.

„Локомотив“: Колев, Харизанов, Пенев, Иванов, Михайлов, Фиданин, Мечев (87 Балъков), Желев (54 Трифонов), Апостолов (75 Суда), Почански, Алексиев.