7 четения

„Виолетовите” с важна победа, финишират първи в редовния сезон

В полуфиналния плейоф за титлата великотърновки срещат „Шумен – 98”, другата двойка е „Свиленград – ПУ” – „Бъки”

„Свиленград – ПУ” – „Етър – 64” 20:23 (9:12)

Хандбалистките на „Етър – 64” свалиха временния водач в класирането на женската „А” група „Свиленград – ПУ”, побеждавайки го в неговата зала. С успеха великотърновки не само взеха реванш за драматичната загуба за купата миналата седмица, но и си осигуриха първото място в подреждането в редовния сезон. Двата отбора са с равни точки, но „виолетовите” имат победи и в двете срещи, които им дават предимство.

В събота гостенките поведоха с 2:0, след което се стигна до 3:3, и това бе единственото изравняване от домакините за целия мач. Голмайсторката на „Свиленград – ПУ” Стефка Агова бе пазена персонално от Соня Богданова през целия мач и завърши само с 1 гол. Отличната игра в защита и на вратата от Деси Николова позволиха на „болярките” да вземат аванс от три гола до почивката – 12:9.

През втората част „Етър – 64” продължи да поддържа преднина от два-три гола. Решаващи бяха последните 10 минути, в които мачът влезе при 19:16 с отлична игра на целия отбор. Три пъти състезателки на „Етър – 64” бяха отстранявани, но „болярките” вкараха 2 гола с човек по-малко, спасиха две дузпи и убедително секунди преди края поведоха с 23:19, за да финишират при 23:20.

Като лидер в редовния сезон великотърновки ще срещнат на полуфинала четвъртия „Шумен – 98”. Първият мач е на 16 – 17 април във В. Търново, реваншът е на 30-и в Шумен, а ако има трети мач, той ще е отново тук на 7 май. Финалът ще се проведе по същия регламент – до две победи от 3 мача.

„Етър – 64”: Деси Николова, Антония Игнатова, Петя Кръстева 5, Соня Богданова 5, Деница Иванова 5, Деси Кръстева 5, Даниела Коцева 2 (Мирела Павлова 1, Мария Йорданова).