6 четения

Павликенчани сътвориха обрат след почивката

ОФК „Павликени” – „Ювентус” 2:1

При натиск на павликенчани премина първото полувреме, но атаките им нямаха необходимата скорост и това позволи на гостите от Малчика да ги отбиват. Пропуски за домакините направиха Борислав Иванов, останал съм срещу вратаря на „Ювентус”, и Тошко Чирпанов, който уцели греда. Междувременно далечен удар на Светослав Бърканичков хвана вратаря на домакините Генчо Стефанов в крачка – и 0:1. След почивката воденият от Милен Петков отбор вдигна оборотите и притисна осезаемо съперника. Чирпанов изравни резултата, като, оставен непокрит, би отблизо за 1:1 в 53-тата минута. Бившият етърец в състава на павликенчани Свилен Василев вкара за 2:1 само шест минути по-късно и направи пълен обрат. Междувременно гостите опитваха да спират атаките на домакините с нарушения и това доведе до червен картон на Валентин Антонов. Резултатът можеше да набъбне още в полза на домакините, но Чешмеджиев не успя да вкара очи в очи с вратаря на „Ювентус”, пропуски направиха Митко Кушев и Димитър Цонев.

„Двете поредни загуби бяха понагнетили напрежение в отбора, но след успеха нещата си дойдоха на мястото. Доволен съм от играта на всички момчета през второто полувреме, когато изострихме атаката и закономерно стигнахме до голове”, коментира Милен Петков.

ОФК „Павликени”: Стефанов, Цонев, Илиев, Василев, Шипкалиев, Иванов (80 Евг. Иванов), Кушев, Димитров (70 Чешмеджиев), Додуров (87 Калчев), Чирпанов, Йорданов.