4 четения

Тежка загуба за младите „железничари”

„Локомотив” – „Ботев” 0:4

Домакинска загуба с 0:4 от четвъртия в класирането на групата претърпяха в сряда младите „железничари”. Локомотивци опитаха да се противопоставят на класния си съперник и до почивката губеха само с 0:1, но след нея се пречупиха. Йордан Атанасов откри резултата за пловдивчани в 15-ата минута. Опитите на домакините да върнат попадението свършваха до линията на наказателното поле на „канарчетата”. В 56-ата и 77-ата минута гостите получиха два наказателни удара, първия за игра с ръка, втория за нарушение в пеналта, превърнати в голове от Милко Георгиев и Борис Тютков.

Девет минути преди да изтече редовното време, резервата Иван Кирев сложи точка на головата серия на гостите – 0:4.

Горнооряховчани са последни в класирането с актив от 6 точки.

„Локомотив”: Попов, Маринов, Кръстев, Йорданов, Димитров (75 Цветков), Пендов (60 Стилиянов), Ант. Илиев, Иванов (80 М. Иванов), Какамъков, Пл. Илиев, Кирилов (85 Тодоров).