15 четения

“Студентите” се препънаха в Габрово

“Янтра” – “Академик” 1:0

С празна кошница си тръгнаха свищовските футболисти от гостуването в Габрово, където паднаха от 14-ия в класирането на Северозападната „В” група. Голът, който донесе победата на домакините, бе отбелязан в 69-ата минута и негов автор беше Николай Банов. Нападателят влезе като резерва в 64-тата минута и пет по-късно порази вратата на „Академик“.

„Янтра“ имаше голям късмет в ситуацията, тъй като секунди по-рано свищовлии направиха добра атака, която завърши с удар на Георги Колев в страничната греда. Последва светкавична контра, хубав извеждащ пас на Милен Панчев към Захари Михайлов, центриране и точен удар с глава на Банов за 1:0. Преди това и двата отбора пропуснаха по няколко добри възможности за гол. За домакините най-чистото положение пропиля бранителят Иво Иванов в 42-рата минута. След центриране от пряк свободен и разбъркване в наказателното поле топката се озова в краката на защитника, но изстрелът му облиза мрежата от външната й страна. Преди това за „студентите” мерника си пробваха Кристиян Димитров и Стефан Трайков. Като цяло гостите владееха инициативата и държаха топката, но атаките им свършваха до границата на наказателното поле на габровци. В заключителните минути съставът на „Академик“ натисна в търсене на изравнително попадение, но отбраната на „Янтра“ се справи, а вратарят Християн Василев беше стабилен.