7 четения

Вратарят на свищовлии „изпоти” нападателите от Алеково

„Лато” – „Атлетик” 2:1

При надмощие на домакините премина общинското свищовско футболно дерби, но вратарят на гостите Теодор Тодоров направи много силен мач и извади доста опасни удари. В 26-ата минута му помогна и гредата след изстрел на Илиян Личев. Съотборниците му в „Атлетик” също положиха много усилия да спират набезите на футболистите от Алеково. Така първото полувреме бе напът да завърши без гол, но в 44-тата минута късметът възнагради усилията на домакините. След удар на Георги Георгиев от трийсетина метра Емил Ферещанов опита да изчисти топката с глава, но само леко я хлъзна, колкото да промени траекторията й, и резултатът бе открит – 1:0. Второто полувреме също премина при натиск на „Лато” и контри на гостите. В 81-вата минута Детелин Ченешков проби по фланга и стреля в близкия ъгъл за 2:0. Почти веднага след гола Максим Хабиб центрира към Цветомир Минчев, който с глава го върна, и краят дойде при 2:1 за „Лато”.