6 четения

Моника Георгиева със сребро от „Сунгурларска долина“

Сребърен медал от състезанието по крос кънтри „Сунгурларска долина“ взе Моника Георгиева. Близо 60 лекоатлети от цялата страна взеха участие в третото издание на надпреварата, организирана от бегача Шабан Мустафа. Две студентки във ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ намериха място сред призьорите при жените, които стартираха на 4 километра. Състезателката на „Локомотив 2010“ Моника Георгиева пробяга дистанцията за 14:01 минути, като финишира на 14 секунди след победителката Силвия Дънекова от СК „Европул“. Бронзов медал завоюва атлетката от Дряново Маринела Нинева, също студентка във ВТУ. Стоян Владков „Локомотив“ (Дряново) спечели първото място при мъжете, като изпревари своя съотборник Стоян Тевекелов на 6000 метра.