Младите етърци спечелиха гостуването във Враца

„Ботев“ – „Етър ВТ“ 1:2

Победа с 0:2 като гости на „Ботев“ (Враца) записаха 15-годишните момчета на „Етър ВТ“.

Още в 3-тата минута Елхан Али отправи удар, но вратарят на домакините улови топката. След още осем минути стражът на врачани отново се прояви, спасявайки изстрел на Бранислав Ботев от фал. Натискът на великотърновци продължи и Стоил Стефанов шутира от движение, но топката мина на сантиметри от страничната греда. В 23-тата минута Бранислав Ботев пропусна да открие резултата, като след великолепно центриране на Николай Лазаров отправи хубав удар с глава, но топката профуча над сглобката на вратата на домакините. Три минути по-късно от пряк свободен удар „Ботев“ направи единствения си точен удар през първата част, но вратарят Стефан Петров със страхотен плонж извади топката изпод гредата в ъглов удар.

С оглед на показаното в 34-тата минута „виолетовите” откриха резултата. Кольо Станев изведе в коридор Светослав Козарев, той се освободи от пазача си и вкара за 0:1.

През втората част ботевци излязоха пределно мобилизирани и играта стана двуостра. В 48-ата минута Бранислав Ботев нахлу в наказателното поле на „Ботев“ и бе подкосен, но съдията подмина ситуацията безмълвно.

Малко по-късно Елхан Али проби отдясно и разтресе напречната греда. Бранислав Ботев обаче не сгреши в 63-тата минута и с удар от около 35 метра направи вратаря на „Ботев“ безпомощен за 0:2. В 67-ата минута едно центриране на домакините доведе до автогол на Валери Стоянов и резултатът бе намален – 1:2. В даденото от съдията близо 8-минутно продължение не се случи нищо повече и изсипалата се градушка сложи край на мача.

„Етър ВТ“: Стефан Петров, Алекс Паунчев, Валери Стоянов, Николай Лазаров, Стоил Стефанов, Даниел Кънчев, Димитър Динев, Елхан Али (Кристиян Радойчев), Кольо Станев (Филип Георгиев), Бранислав Ботев (Ростислав Узунов), Светослав Козарев (Ерай Алков).

В другата възлова среща „Спартак“ (Плевен) победи „Монтана“ с 2:0, а „Литекс“ и „Кариана“ завършиха 13:0. Така в класирането води „Литекс“ с 32 т. пред „Етър“ с 29 т., „Монтана“ с 23 т., „Спартак“ (Плевен) с 22 т., „Ботев“ (Враца) със 17 т. и др.