4 четения

Късен гол донесе трите точки на павликенчани

ОФК „Павликени“ – „Янтра“ 1:0

С гол на Светлин Иванов в самия край на срещата павликенчани пречупиха с 1:0 габровци. Мачът бе доста оспорван, като преди почивката гостите удариха греда чрез Банов, а удар на Светлин Иванов бе изчистен пред голлинията. За домакините пък Димитър Кушев направи два пропуска с глава, но играта като цяло бе в центъра на терена, тъй като тимът на „Янтра“ се бе прибрал в половината си и трудно допускаше съперника в близост до вратата си. През второто полувреме павликенчани натиснаха по-осезаемо, активизираха се крайните им бранители и това създаде затруднения на габровци. Влезлият като резерва Светлин Стоянов принуди от малък ъгъл вратаря на гостите Християн Василев да се намесва. Това направи и Димитър Кушев, за да дойде 85-ата минута, в която стражът отново отрази удар, но този път топката бе посрещната от Стоянов и точният му удар остави трите точки в актива на домакините.

„Имаме трудности в атака. Димитров е контузен, Борислав Иванов игра с разтежение, а Кушев с болки в глезена. Поздравявам момчетата за старанието“, коментира старши треньорът на павликенчани Милен Петков.