Великотърновските футболистки минаха с лекота през София

„Академик” – „Болярки” 0:6

Шест безответни гола отбелязаха футболистките на „Болярки” при гостуването на „Академик” в София.

Успехът позволи на великотърновки да си върнат четвърто място в класирането, след като пловдивският „Екомет 90” падна у дома с 0:3 от „ЛП Суперспорт”.

През есента мачът срещу столичния „Академик” изненадващо завърши 1:1, но сега възпитаничките на треньора Валентин Витанов не допуснаха никаква изненада. Още в началото Найме Джикелова откри резултата, а Лора Петрова вдигна на 0:2 след подаване на Мирела Моева. Отново Лора Петрова бе точна за 0:3, като пак й асистира Моева. През втората част Радостина Калчева вкара четвърти гол след пас на Лора Петрова, а Мирела Моева бе точна за 0:5. Шестият гол бе дело на Даяна Георгиева. Междувременно четири състезателки на клуба играха за националния отбор до 17 години при победата с 4:1 на България над Грузия. Срещата бе в Албена, като Теодора Йорданова от „Болярки” отбеляза гол. В игра с националния екип влязоха още Венка Драганова, Румяна Новакова и Недрет Заструг.

Следващият мач на „Болярки” е домакинство на ЖФК „Варна” на 24 април, неделя, от 17:00 ч.