9 четения

Оспорвана битка в Стражица до последните секунди

„Левски 1986” – „Левски” 1:1

Интересен мач изиграха съимениците от Стражица и Лясковец, но в крайна сметка не успяха да се победят. Срещата тръгна кошмарно за гостите. Вратарят им Васил Боев демонстрира техника, атакуван от нападател на домакините, и успя да го прехвърли, но топката попадна в Атанас Евтимов и той вкара в празната врата за 1:0. В следващите минути Боев направи страхотен мач и буквално отчая стражичани. Пропуски пред вратата му направиха Евтимов, Георги Цветанов, Георги Марчев, Людмил Петров и Александър Цонев.

Пред другата пък малшанс споходи Иван Щараков и Петър Димитров, нацелили по веднъж греда.

През втората част серия от контузии споходи стражичани, като най-тежко пострада Борислав Иванов, който извади рамо. В 64-тата минута Милен Славов изравни от малък ъгъл, прехвърляйки Ивелин Пройнов, а до края лясковчани съумяха да удържат равенството.