По-опитният отбор спечели в Морава

ФК „Морава” – „Светкавица” 1:3

Отлично тръгна срещата в Морава за домакините, открили резултата още в 4-тата минута с попадение от наказателен удар на Иван Киров. По-опитният състав на гостите от Михалци обаче бързо отвърна на удара с попадение на ветерана Петър Рачев в 8-ата минута. Последва период на надлъгване между съперниците, като много работа в средата на терена за моравчани свърши Красимир Капитанов, но нямаше кой да завърши точно отличните му подавания. Така дойде 54-тата минута, в която Петър Рачев с глава засече центриране от ъглов удар за 1:2.

В края на мача домакините опитаха да стигнат до изравняване, но натискът им се разбиваше в отлично подредената отбраната на „Светкавица”. Нещо повече, контра на гостите в 90-ата минута доведе до трето попадение в тяхна полза, дело на Христо Терзиев.