Старшата възраст на БК „Етър 49” изпусна участие на държавни финали

В продължение на два дни обновената зала по баскетбол на спортен комплекс „Ивайло” бе домакин на един от шестте зонални турнира за юноши до 19-годишна възраст. Победителите във всеки от тях се класираха директно за финалите на държавното първенство. Всички шест втори отбора ще играят бараж на неутрален терен между 2 и 4 май, като най-добрите два също ще се включат във финалите.

За съжаление, юношите на БК „Етър 49”, които спечелиха първенството на зона „Мизия”, останаха трети в крайното подреждане, като само пет точки не им достигнаха за второто място. Всъщност решителна за великотърновските надежди се оказа загубата на старта от „Спартак” (Плевен) с 58:69, дошла основно заради многото пропуски под коша на съперника.