„Локомотив” се върна на верния коловоз, Тихомир Кънев с хеттрик

„Локомотив” – „Спартак” 5:1

Дванайсета победа от началото на сезона в „Б” група записа в събота горнооряховският „Локомотив”. Успехът бе първи за горнооряховския тим под ръководството на Александър Томаш и дойде след пет поредни равенства.

Началото на двубоя не предвещаваше това, което се случи в крайна сметка, тъй като гостите започнаха по-добре. В 6-ата минута Григор Долапчиев с лекота проби през центъра на отбраната на домакините и би над гредата, малко след това силен удар на Димо Атанасов бе париран от вратаря Пламен Колев. В тези минути средната линия на „железничарите” не работеше, топките се изритваха от защитниците към нападателите, плевенчани ги отнемаха и организираха контри. Неслучайно от трибуните се чуха подвиквания: „Айде, играйте бе”.

Така дойде 15-ата минута, в която Григор Долапчиев бе изведен отдясно и с диагонален удар в гредата и от нея в мрежата вкара за 0:1.

Голът явно стресна локомотивци, защото те коренно смениха начина си на игра и в 20-ата минута Ерик Почански изравни след ъглов удар.

Още при следващата атака Суда намери Почански, но вратарят на гостите Пантев изби топката в корнер.

В 27-ата минута след двойно подаване Тихомир Кънев се озова на стрелкова позиция и заби топката в горния ъгъл за 2:1.

Малко по-късно тунизиецът Аймен Суда открадна топката отляво, напредна и вместо да комбинира с двама свободни съиграчи, стреля силно в напречната греда.

Отново той обстреля Пантев в 42-рата минута, но вратарят на плевенчани пак спаси.

Втората част тръгна перфектно за локомотивци. Още в 49-ата минута Почански проби и центрира, Тихомир Кънев овладя топката и я върна към Мицански. Бранителят копна кълбото към Кънев, който с глава го изпрати в далечния ъгъл за 3:1.

Веднага след това нов удар на Ерик Почански бе избит от вратаря на „Спартак”.

Кънев стигна до хеттрик в 62-рата минута, когато Мечев напредна, подаде му и таранът би в близкия ъгъл за 4:1.

Кънев можеше да се разпише и за четвърти път в 65-ата минута, когато Милен Желев, вместо да му подаде на празна врата, реши да бие сам и нацели сглобката на гредите.

Седем минути по-късно Алексиев остана очи в очи с Пантев и поднесе топката на Почански, който я насочи в празната врата за 5:1.

В самия край на срещата зрител припадна на трибуните и след намесата на дежурния лекар бе откаран в Спешното отделение на горнооряховската болница, където медиците са го свестили. Любопитно е, че фенът бе именник и явно бе празнувал на Лазаровден.

„Локомотив”: Колев, Мицаков, Иванов, Пенев, Фиданин, Мечев, Желев, Суда, Апостолов (59 Балъков), Почански (80 Байдаков), Кънев (68 Алексиев).