9 четения

„Виолетовите” спечелиха с лекота в Червен бряг

Отпускат два безплатни автобуса за фенове за дербито с „Ботев” във Враца

„Партизан“ – „Етър ВТ“ 1:4

Победа с 1:3 като гости на „Партизан“ в Червен бряг записаха в неделя футболистите на „Етър ВТ“. Успехът бе единайсети поред за великотърновци, които в мача отработиха и варианти за предстоящото в петък дерби с „Ботев” във Враца. В 25-ата минута защитникът Иван Скерлев откри резултата в полза на гостите след центриране от пряк свободен удар. Преди това пред Стефан Христов се откриха две възможности да вкара. Първо Байчев му вдигна топката, но той би в аут, а след това не успя да засече подаване на Явор Генчев.

Натискът на „виолетовите” продължи и малко по-късно вратарят на домакините отрази шут на Явор Генчев.

Стражът обаче капитулира в 34-тата минута, в която Джихат Кямил нанесе удар от дъгата на наказателното поле и опъна мрежата на „Партизан” за 0:2.

Второто полувреме започна отлично за „виолетовите”, които в 55-ата минута вече водеха с 0:3, като този път точен бе Петър Димитров, записал десетото си попадение за етърци от началото на пролетния полусезон.

В 68-ата минута директно от пряк свободен удар Цветан Петров намали на 1:3.

Шест минути преди да изтече редовното време на срещата, Петър Димитров отново се вряза в отбраната на домакините и стреля, вратарят им отби топката, но при добавката на Радо Байчев бе безсилен – и 1:4.

Междувременно председателят на фенклуб „Етър“ Венелин Русанов съобщи, че за гостуването на „Ботев“ (Враца) в петък от 15:30 ч. ще бъдат осигурени два безплатни автобуса за желаещите да подкрепят отбора великотърновци. Отпуска ги шефът на етърци Александър Нанков.

Предварителното записване за единия рейс започна в офиса на клуба при Стефан Атанасов, крайният срок е сряда – 17:00 ч.

С другия автобус ще пътуват момчетата от „виолетовата“ агитка.

„Етър ВТ“: Михайлов, Николов, Кирилов, Минков, Трифонов (83 Русев), Скерлев, Кямил (60 Бенков), Байчев, Христов (69 Иван Петков), Яв. Генчев, Димитров.