Лора Петрова се разписа два пъти за успеха на великотърновки

„Болярки” – ФК „Варна” 2:0

Само с 2:0 победиха „Болярки” гостенките от Варна в мач от петнайсетия кръг на женската „А” група. Под непрекъснатия проливен дъжд преди почивката великотърновки имаха пълно превъзходство, но направиха много пропуски. На стадион „Ивайло” до 20-ата минута Лора Петрова можеше да вкара поне три гола. Най-напред капитанката на домакините не успя да засече топката във вратарското поле на варненки след пас на Полина Таймо. След това открадна топката от бранителка на варненки, остана очи в очи с вратарката им Дарина Николова, но би слабо. В 20-ата минута пък Даяна Георгиева й сложи топката на главата и последва изстрел в центъра на вратата. В 23-тата минута Лора се реабилитира, като след корнер шутира от границата на наказателното поле, топката тупна лошо пред Николова и спря в мрежата зад нея. Шанс за нов гол преди почивката се разкри и пред Даяна Георгиева, но тя изпрати топката над напречната греда.

Втората част тръгна с поредна доза пропуски на великотърновки. В 76-ата минута Лора Петрова се разписа за втори път в мача, останала сама срещу варненската вратарка. До края се запомниха пропуски на Лора Петрова, Велизара Владимирова и Теодора Йорданова.

Дебют на вратата на водения от Валентин Витанов тим направи албанката Аниеза Попа, която в момента учи във великотърновския тим.

„Болярки”: Попа, Златкова, Новакова, Георгиева, Иванова, Радкова, Андреева, Петрова, Джикелова (46 Йорданова, 89 Драганова), Моева (58 Владимирова), Таймо.