Павликенчани минаха уверено и през Белене

„Гигант“ – ОФК „Павликени“ 1:3

Нови три точки записаха павликенските футболисти при гостуването си в Белене и се укрепиха на четвъртото място в групата. Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута с попадение на Димитър Кушев, засякъл центриране на Денчо Шипкалиев. Само 180 секунди по-късно павликенчани отново организираха добра атака. Борислав Иванов намери Кушев на точката за изпълнение на единайсетметров наказателен удар, той си спря топката и я изпрати в мрежата на домакините за 0:2. Гостите продължиха да владеят играта, но пропуснаха възможности да отбележат трети гол. Така дойде 43-тата минута, в която след разбъркване и рикошет Румен Максимов намали на 1:2.

В началото на втората част домакините опитаха да изравнят играта, но трябваше да преглътнат нов студен душ. В 64-тата минута Йордан Иванов напредна и от 25 метра отправи силен и точен удар, довел резултата до 1:4. До края разликата можеше да набъбне още, но при контри Борислав Иванов и Йордан Йорданов се разминаха с попадение.