8 четения

Горнооряховчани стъпиха накриво в Разград

„Лудогорец ІІ” – „Локомотив” 2:1

Загуба с 2:1 претърпя отборът на „Локомотив” при гостуването на дублиращия тим на “Лудогорец” в Разград. Победата бе първа за домакините от пет мача насам и ги измъкна от зоната на изпадащите. Гостите пък останаха с 45 точки в своя актив и вече са на четири от второто място четири кръга преди края на първенството. За късмет на горнооряховчани и ОФК “Поморие” не взе трите точки от своя мач, а се задоволи с точка срещу „Нефтохимик”.

Зареден с много очаквания, мачът се получи здрав и единоборствата, естествено, не липсваха. Разградчани разчитаха на няколко човека от първия отбор, включително и Абел Анисе. Мадагаскарецът с френски паспорт записа 90 минути. Той не бе играл от февруари, тъй като се възстановяваше от контузия.

Цветелин Чунчуков откри резултата в 9-ата минута, като се разписа след самостоятелен пробив. Бившият “железничар” Янаки Смирнов отбеляза за 2:0 в 58-ата минута.

120 секунди по-късно гостите върнаха едно попадение от дузпа, реализирана от Атанас Фиданин.

В 82-рата минута “Локомотив” остана с човек по-малко, след като Милен Желев бе изгонен за втори жълт картон.

От щаба на гостите изразиха недоволство от съдийските решения. Според горнооряховчани всички отсъждания са били в полза на „лудогорци”, а съдиите просто са обезличили мача с 9 жълти картона. След отстраняването на Желев и контузията на Мицаков “Локомотив” доигра мача с 9 футболисти.

„Локомотив”: Пламен Колев, Атанас Фиданин, Симеон Мечев, Милен Желев, Аймен Суда (75 Димитър Алексиев), Денислав Мицаков, Мариян Иванов, Ерик Почански, Ивайло Михайлов (62 Красен Трифонов), Атанас Димитров (46 Иво Харизанов), Тихомир Кънев.