7 четения

Тодор Колев донесе успеха на дебелчани

“Ботев” – „Левски” (Ляск.) 1:0

С гол на Тодор Колев още в 8-ата минута дебелчани пречупиха гостите от Лясковец с 1:0. Таранът довкара отбита от вратаря на „Левски” топка и реши мача. Преди това гостите можеха да дръпнат в резултата, но останал сам срещу вратаря на домакините, Димитър Димитров би над рамката зад него.

Чиста възможност за изравняване се разкри пред Милен Савов, който проби отбраната на дебелчани, но стреля в аут. Уникален пропуск направи Иван Щараков в 70-ата минута, когато след удар на Савов топката стигна до него и той от метър вместо в мрежата я изпрати в страничния стълб. Гредата на отсрещната врата разтърси Иван Иванов от състава на „Ботев”, направил атрактивна странична ножица.