6 четения

Дамите от НВУ ще спорят за Купата на армейския спортен клуб

Женският отбор на НВУ „В. Левски“ ще участва на финалите на турнира за Купата на националния армейски спортен клуб, след като в Асеновград великотърновки спечелиха квалификационния турнир. Срещите бяха от по две полувремена от по 20 минути, като на терена бяха пет полеви футболистки и вратарка.

В първия мач воденият от Тодор Василев и Георги Лечев тим победи домакините с 9:0 с попадения на Велизара Владимирова, Цеца Петкова, Цеца Димитрова… Във втората среща представителките на НВУ направиха реми 0:0 със състава на Крумовград след много пропуски пред вратата на съперника. Така решителен за крайното класиране се оказа двубоят между Асеновград и Крумовград, приключил 1:8.

За великотърновския отбор освен голмайсторките играха още вратарката Таня Комитова, Боряна Евтимова, Виктория Иванова, Десислава Николовска, Мария Генчева, Даниела Алексиева и Тодорка Тодорова.