4 четения

17-годишните „Болярки“ с поредна купа от шампионата по футбол

17-годишните футболистки на ЖФК „Болярки“ спечелиха пореден турнир във възрастовата си група. В събота надпреварата бе в Севлиево, където участваха отборите на местния клуб „Севлиево лейдис“, „Етър ВТ“, „Чавдар“ (Троян) и „Болярки“.

В първия кръг домакините спечелиха с 2:0 срещу етърки, а съставът на „Болярки“ разгроми „Чавдар“ (Троян) с 9:0.

Във втория кръг етърки биха с 3:0 троянчанки и завършиха на третото място, а първото се решаваше между „Севлиево лейдис“ и „Болярки“. Срещата бе напрегната предвид скандалите в последния двубой между двата тима на стадион „Ивайло“, когато „Болярки“ от 0:2 обърнаха резултата до 3:2.

Сега в Севлиево възпитаничките на треньора Валентин Витанов поведоха с 2:0 до почивката, като и двете попадения бяха дело на Теодора Йорданова. Великотърновки направиха куп пропуски, които можеха да решат рано мача. „След почивката домакините изравниха за 2:2 не без помощта на съдията, който им удари сериозно рамо. Габриела Христова вкара победен гол за 3:2. Отлично игра Симона Стоянова“, коментира старши треньорът Валентин Витанов.