10 четения

Свищовлии записаха първа победа през сезона

„Атлетик” – „Левски” (Стр.) 3:2

Първа победа в първенството записа в събота свищовският „Атлетик”. Падналият проливен дъжд образува локви по терена, които затрудниха играчите и на двата тима. Именно в такава локва спря топката в 9-ата минута, Максим Уахабиб я овладя, напредна и вкара за 1:0. Двайсетина минути по-късно Атанас Евтимов върна надеждите на изпитващия сериозни кадрови трудности тим от Стражица с изравнително попадение за 1:1. Веднага след подновяването на играта обаче Калин Йошев отново изведе домакините напред – 2:1. Към края на полувремето гостите останаха с десет души, след като Йордан Ненков удари противник и получи червен картон.

В 70-ата минута Борислав Луков заби трето попадение за „Атлетик”, а в 87-ата Цветомир Цанков фиксира крайното 3:2 с гол за „Левски”.