Петър Рачев реши дербито за върха в Михалци

„Светкавица“ – ФК „Недан“ 1:0

Ветеранът Петър Рачев реши дербито за първото място в северната част на Областната футболна група. В 7-ата минута таранът получи хубав пас от друг играч, не в първа футболна младост – Енчо Силистралиев, спря си топката на гърди и с точен удар я изпрати в обратния ъгъл за 1:0. През по-голямата част от срещата и особено през второто полувреме инициативата бе на гостите от Недан, които натискаха здраво в търсене на обрат. Лоша шега обаче им изигра неумението да вкарват голове, включително и от чиста позиция. Неданци трудно преодоляваха прибралите се в половината си и плътно пред пеналта играчи от Михалци, а когато го стореха, биеха неточно. Най-фрапиращ бе пропускът на Иво Иванов, който, оставен непокрит на точката на дузпата, би над вратата.