5 четения

„Виолетовите” удариха мездренци, финишираха четвърти

„Етър ВТ” – „Локо” (Мездра) 5:1

С победа с 5:1 срещу връстниците си от „Локомотив” (Мездра) приключиха участието си в първенството юношите старша възраст на „Етър ВТ”. Великотърновци откриха резултата в 20-ата минута с попадение на Кольо Станев. Веднага след подновяването на играта Георги Атанасов покачи на 2:0 за „виолетовите”, а в 26-ата минута спорът приключи, след като Александър Узунов направи разликата класическа с попадение от наказателен удар. Изпадналите в нокдаун гости получиха почти веднага след това ново попадение в мрежата си, дело отново на Узунов, и разликата набъбна на 4:0. Петия гол за домакините отбеляза Филип Узунов в 60-ата минута, седем по-късно мездренци намалиха на 1:5 с точен удар на Марио Велинов. И двата тима завършиха с намален състав, тъй като в 63-тата минута втори жълт и съответно червен картон получи Марио Илиевски от „Локомотив”, а в 75-ата и Георги Атанасов от „Етър ВТ”. Мачът бе белязан от 12 жълти и два червени картона.

В крайното подреждане на групата воденият от Емил Георгиев тим завърши на четвърто място с 20 точки и голова разлика 35:30.

Първенец е тимът на „Спартак Плевен”, следван от „Бдин” (Видин) и „Ботев” (Враца).