6 четения

Два гола на Тишо Кънев не стигнаха в Бургас за победа на „железничарите”

„Нефтохимик” – „Локомотив” 2:2

Горнооряховският „Локомотив” не успя да спечели гостуването на борещия се за оставане в групата „Нефтохимик” в Бургас, но запази шансовете си за второто място в групата, даващо право на бараж за елита. Причината е в неочакваната загуба на ОФК „Поморие” с 2:1 от последния „Септември” в Симитли. До края на първенството остават два кръга, а разликата е шест точки. В последния горнооряховци гостуват в Поморие, така че все още има интрига около второто място.

Срещата на стадион „Лазур” между „Нефтохимик” и „Локомотив” бе много интересна за гледане.

Първото полувреме не предложи на зрителите гол, но пък битката бе здрава. За домакините Теодор Стефанов подложи на изпитание вратаря на „железничарите” Пламен Колев, който спаси изстрела му в 27-ата минута. В началото на втората част бургазлии отново имаха възможности, но ги пропуснаха чрез Мисяк и Борисов.

В 54-тата минута Ерик Почански проби отбраната на домакините и подаде на Тихомир Кънев, който стреля точно за 0:1. Няколко минути по-късно Илия Димитров стреля с глава и отново Колев се справи и запази вратата си от попадение. В 75-ата минута обаче стражът на локомотивци капитулира след грешка на отбраната пред него, позволила на Цветан Филипов да се разпише за 1:1. Филипов бе в основата и на пълния обрат, като в 82-рата минута центрира към Борисов, който от въздуха вдигна на 2:1, зибивайки топката под гредата над Колев. Две минути преди да изтече редовното време, отново Почански надигра защитниците на „Нефтохимик” и намери Кънев за 2:2.

Голмайсторът на горнооряховчани бе напът да стигне и до хеттрик в мача, ако не беше добрата намеса на Слави Шопов в добавеното време, успял да изчисти удара му в корнер.

„Локомотив”: Колев, Сандов, Апостолов, Желев, Фиданин, Мечев, Почански, Кънев, Балъков Суда (88 Байдаков), Алексиев.